Így fordulhat elő, hogy a sasliknak ezer arcát ismerhetjük. A kerti partikon leginkább grillen szokott készülni, erre a célra kifejlesztett pálcikákra tűzdelve. De ha van szabad tűz, akkor nyárson is meg lehet sütni, ezzel a módszerrel is nagyon finom lesz.
Mi kell a saslikhoz?
A saslikhoz különböző húst használhatunk ízlés szerint. Készülhet sertésből, bárányból, marhából, csirkéből, pulykából. Minél fiatalabb volt az állat, annál zamatosabb lesz a saslik. Ha csirkéből vagy pulykából készítjük, érdemes a húsok mellé egy-egy vékony szalonnát is feltűzni a nyársra, megakadályozva ezzel a kiszáradást. A húsok 2,5-3 centisek legyenek, ezeket könnyű kezelni és gyorsan átsülnek.
A zöldségek tekintetében azt kell szem előtt tartani, hogy nagyjából egyszerre kell megsülniük a hússal. Érdemes tehát olyanokat választani, és akkora darabokra vágni, hogy a sütési idejük megegyezzen a húséval. Hogy pontosan milyen zöldségeket húzunk a nyársra, rajtunk múlik. Jó választás a hagyma, paradicsom, paprika, cukkini, gomba. A kukoricát és a krumplit már érdemes elősütni, mielőtt a hús mellé kerülnek, mert lassabban sülnek meg.
Ínyencek egy kicsit megbolondíthatják az ételt azzal, hogy gyümölcsöt is tesznek a húsok mellé. Jó választás az alma, az ananász, a mangó, de akár a barackot is próbálhatunk mellé – igaz, utóbbinál nem annyira ideális a sütés, érdemes inkább utólag mellérakni.
Ne tűzön, parázson!
A saslik akkor lesz igazán jó, ha nem a lángokban sütjük, hanem parázson. Ezt a türelmetlenebbek nehezen várják ki, de megéri, így ugyanis egyenletesen át lehet sütni a húst és a zöldségeket. Ha a lángba tartjuk, jó esély van arra, hogy kívül még oda is ég, de belül még kissé nyers. Kár lenne így elrontani az ételt, nem igaz?