Nagyon pihentető a természetben sétálgatni, még ha fizikailag el is fáradunk – az agyunknak mindenképpen jólesik a friss levegő, a nyugalom, a madárcsicsergés.
Tény ugyanakkor, hogy a kirándulás jár némi kényelmetlenséggel is. Kénytelenek vagyunk cipelni magunkkal a holminkat, beleértve az esetleges plusz ruházatot, ételt, italt. Utóbbi kettő fontos, hiszen étlen-szomjan nem bírnánk egész nap a túrázást, ellenben ha valóban a természetben kirándulunk, nem túl valószínű, hogy lesz útközben egy bolt, vagy egy étterem, ahol gondoskodhatunk az ilyen jellegű szükségleteinkről.
Az étel és ital tehát bekerül a táskába – de miben lenne a legjobb magunkkal vinni, hogy friss maradjon, és ne boruljon ki?
Ezekre biztosan szükségünk lesz egy kirándulás során
-
Jól záródó kulacs. Nem a legjobb élmény, amikor kifolyik a táskánkban az innivalónk, és eláztatja annak teljes tartalmát. Ezt elkerülendő, egy atombiztosan záródó kulacsot érdemes választanunk, amiben biztonsággal tudjuk tárolni az innivalónkat. Ha a kulacs jó minőségű, biztosan nem kell félnünk attól, hogy a víz kifolyik belőle. Érdemes viszonylag nagy űrtartalmút választani, hiszen a folyadékpótlás mozgás közben különösen fontos! A jégakkus verzió még hidegen is tartja az italunkat.
-
Zárható dobozok. Igen, ezek azok a dobozok, amik a konyhában mindenre használhatók. Miért is ne jönnének jól egy kirándulás alkalmával? Ebbe bele tudjuk tenni a szendvicseinket anélkül, hogy össze-vissza kallódnának a táskában, nem fognak összenyomódni, és főleg nem kötnek ki a táska aljában, ha véletlenül lejön a csomagolás, mindent összekenve. Nem mellesleg a szendvicsen kívül más fajta ételt is tudunk bele rakni.
-
Termosz. Ha nem verőfényes napsütésben, és minimum 15 fokos levegőn kirándulunk, előfordulhat, hogy jólesik menet közben egy kellemesen meleg ital. Egy jó termosz pedig gondoskodik arról, hogy a kávé, tea, forralt bor, vagy más meleg ital, amit beletöltöttünk, sokáig megőrizze a hőmérsékletét. Kirándulóknak kötelező!