Nem volt semmi különös, otthon ünnepeltünk négyesben, de azért megadtuk a módját: a lakást feldíszítettük, vettünk gyerekpezsgőt, rágcsát, sütöttünk pogácsát, és a pici szendvicseket is együtt készítettük el.
Most már saját családom van, de a szilveszterek ugyanígy zajlanak. Közös „buli” otthon, annak minden fontos részletével. Így a szendvicseket is legyártjuk még a délután folyamán. Nem kis munka 4 személyre, mini méretben, de minden lehetséges eszközt bevetünk annak érdekében, hogy megkönnyítsük a dolgunkat.
Mi kerüljön a szendvicsekre?
Nyilván egyedi ízlés kérdése, hogy ki milyen szendvicseket készít. Mi téli szalámit, sonkát, sajtot, csemegeuborkát, főtt tojást szoktunk tenni rá, egy kis piros arannyal. Kenyér helyett bagettet használunk, azt felkarikázva pont optimális méretű alapokat kapunk. Ezeket vajjal kenjük meg, és már pakolhatjuk is rá a feltétet.
Szabályok természetesen nincsenek, mindenki saját fantáziájára van bízva, hogy mi legyen a feltét. A lehetőségek szinte végtelenek.
Így készítjük elő a szendvicsek alapanyagait:
Első lépésként mindent felszeletelünk, amire ilyen formában szükség lehet: szalámi, sonka, uborka, paradicsom stb. Hogy ez a folyamat a legegyszerűbb legyen, a legjobb szeletelők kerülnek elő. A sajtot nem vágni, hanem reszelni szoktuk, ezzel is könnyítve a dolgunkat.
A tojáshoz külön tojásszeletelőt használunk, hogy ne essen szét, miközben felvágjuk. Ráadásul így szép, egyforma vastagságú karikákat kapunk, ami esztétikai értelemben sem utolsó szempont.
A miniszendvicsek akkor is kitűnőek, ha vendégeket várunk szilveszterre: nem nehéz étel, de arra tökéletes, hogy gyorsan bekapjunk valamit, ha az ünneplés közben megéheznénk.