De ha beszélgetünk egy kicsit, általában kiderül, hogy tulajdonképpen nem is magával a főzéssel van probléma, hanem azzal, hogy az egyes munkafolyamatok macerásak, szenvedősek. Mert pont akkora lábas nincs, amekkora kellene, azt a nagy serpenyőt is annyira nehéz elmosogatni, a tepsi is fölöslegesen nagy, a paradicsomot nem lehet normálisan vágni… lehetne sorolni a kifogásokat.
Egyértelmű, hogy sokszor az okozza a gondot, hogy nincsenek megfelelő eszközeink ahhoz, hogy kényelmesen és kellemetlenségek nélkül tudjunk sütni-főzni. Valljuk be, ha nincs olyan edény, olyan konyha kiegészítő, amire éppen szükségünk lenne, akkor az ételek elkészítése valóban egy kínlódás.
„Elég egy alapfelszerelés”
Ez a leggyakoribb probléma. A legtöbb esetben ugyanis egyszerűen nem elég egy alapkészlet, ami elvileg mindent tud. Biztos mindannyian ismerjük a mondást, hogy ami mindenre jó, az valójában semmire sem jó. Nos, ez igaz az elméletileg minden igényt kielégítő készletekre is. Alapnak jók, de ha tényleg szeretnénk is használni a konyhánkat, érdemes inkább arra törekedni, hogy minden legyen kéznél.
Mit jelent ez a gyakorlatban?
Minél több edény, minden méretben. Mert valóban nagyon idegesítő, ha egy hatalmas átmérőjű serpenyő mosogatásával kell kínlódni, amikor csak 2 szelet húst akartunk megsütni – de az is, amikor a sütés kétszer annyi ideig tart, mert egyszerre csak egy szelet fért az edénybe. Ha egy túl nagy fazékban kell levest főzni, az nagyon kényelmetlen tud lenni, és az is, amikor nincs elég kicsi edény a szósz elkészítéséhez.
Rengetegszer fordul elő, hogy azért nem készítünk el egy ételt, mert rémálom feldolgozni a hozzávalókat. Isteni a fokhagymaleves, de ki akar fél délelőtt a konyhában állni és pucolni a fokhagymát? Finom a hawaii csirke, de az ananászt megpucolni is egy rémálom. A megfelelő hámozó eszközökkel azonban egy pillanat az egész – így máris kevésbé szenvedős a főzés, nem igaz?